headerphotoheaderphoto

VetPractice

firefox VetPractice bir Kliniğin veya Hastanenin ihtiyaç duyabileceği her seyi bünyesinde bulunduran profesyonel bir Hasta Takibi ve Yönetim programıdır.

Hasta ve Hasta Sahibi Kayıtları

VetPractice en belirgin özelliklerinden biri birden fazla müşterinin bilgilerini aynı anda ekranda görebilmenizdir.

firefoxVetPractice hasta sahibi ve altına kayıtlı hastalar bazında çalışmaktadır. Bir hasta sahibi kartı açıldığında o hasta sahibine bağlı tüm hayvanlar görüntülenebilmekte alınan ödemelerden hastalara yapılan işlemlere, randevulara ve hastalık kayıtlarına kadar herşeye açılan hasta sahibi kartından ulaşılabilmektedir. Bu da veriye ulaşımda hız ve verimlilik sağlamaktadır.

Hasta ve hastasahibi kartında hızlı işlem girişi, hızlı ödeme girişi gibi başka sayfalara geçmeden işlem yapılmasını sağlayan kolay kullanım özellikleri bulunmaktadır. Hasta kartında başka bir bölüme geçmeden hastanın, tüm işlemlerine,geçirmiş olduğu hastalıklara,hastalıklara bağlı işlemlere ulaşmak mümkün olamaktadır.

Ürün ve Hizmet Kayıtları

firefoxVetPractice çok ayrıntılı bir özelleştirilebilir ürün ve hizmet listesi sunar.

VetPractice dahilinde ürün ve hizmetler kullanıcı tarafından tanımlanabilmekte, fiyatları belirlenebilmekte, barkodlu işlemler için barkod kaydı yapılabilmektedir. Efektif stok yönetimi için minimum stok miktarı kaydı yapılabilmekte ve gerek ürünün minimum stok miktarına düşmesi gerekse stokta kalmaması durumunda uyarı verdirilebilmektedir.

Hizmet ve ürünlerin kombine olduğu kayıtlar açılabilmektedir. Örneğin karma aşı yapılırken aşılar Karma 1. Aşılama , Karma 2. Aşılama ve Yıllık Karma Aşı Tekrarı şeklinde tanımlanabilmekte ve tümü tek bir stoğa bağlanabilmektedir. Bu sayede siz ister 1. ister 2. ister yıllık tekrar aşısı yapmış olun sizin karma aşı stoğunuzdan düşecektir.

Ürünlere özel bağlı birden çok randevu tanımlanabilmektedir. Bu sayede Karma 1. Aşı uygulaması ile Karma 2. Aşı için istenen tarihe randevu otomatik olarak sisteme işlenmektedir. Hatta istenirse aynı ürün/hizmet kaydına birden fazla randevu ekleme imkanı da mevcuttur.

 

Gelişmiş Randevu Yönetimi

firefox

Randevu modülü ile hasta, hasta sahibi, hekim, oda bazında randevu girişi yapabilir, randevularla ilgili açıklamaları ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda randevularla bağlı işlem uygulaması yapılabilmektedir. Bu da kolay ve hızlı veri girişi imkanı sağlamaktadır. Hatırlatma girişi yaparak zamanı gelen randevuyu randevu sahibine bildirebilirsiniz.

 

İmajlar ve Görüntülemeler

firefoxHer türlü radyografi, fotoğraf ve taranmış dökümanları, Scanner veya web cam’den veriyi program bünyesindeki imaj ve görüntüleme modülü ile anlık olarak hastaya, hastaya ait işlemlere veya hasta sahibine bağlayabilir ve bunların hepsini hasta kartındaki dosyalar bölümünden görebilirsiniz. Bu bölümde her dosyanın önizlemesini de yapmak mümkündür.

 

Laboratuvar Verileri

firefox

VetPractice gelişmiş bir Laboratuvar kayıt sistemini de bünyesinde barındırmaktadır. Her türlü laboratuvar verisini tanımlayabilir, parametreleri ve referans değer aralıklarını belirleyebilir, oluşturulan laboratuvar veri giriş alanlarına girişlerinizi yaparak hasta kartına ekleyebilirsiniz. Bu veriler daha sonra rapor alınarak hasta sahibine sunulabilir.

 

Hastalıklar

firefoxProgram dahilinde hekimlerimizin kullanımı için özel bir hastalık kayıt sistemi bulunmaktadır. Bu bölümde hastalığın hikayesi, şikayetler, teşhis, reçeteler, plan, yapılan laboratuvar testleri, hastalığın tedavisi için yapılan işlemler hastalığa doğrudan işlenerek açılan hastalık kaydı ile ilgili olan tüm işlemler raporlanabilir. Bu da hastalığı kendi içinde takip edebilme imkanı sunmaktadır.

 

Muhasebe

firefox

Yazılım bünyesinde bir ön muhasebe modülü de barındırmaktadır. Bu modül sayesinde Tüm ürün alımlarınızı, stoklarınızı, ödemelerinizi ve tahsilatlarınızı takip edebilirsiniz. Çek ve senet takibi yapabilir, fatura bastırabilirsiniz. Giderlerinizi sisteme işleyerek basit usulde gelir gider hesabını çıkartabilirsiniz. Hasta sahiplerinizi cari hesap bazında takip edebilir, gerekli olan finansal raporları sistemden edinebilirsiniz.

 

İletişim Sistemi

firefoxVetPractice iletişim sistemi e-posta ve SMS üzerine kurulmuş bir sistemdir. Program içerisinden; tek kişiye, Randevu listesine , tüm kayıtlı kişilere, hayvan ırkı bazında toplu SMS ve e-posta gönderimi yapabilirsiniz. Tüm yapacağınız gönderileri şablon olarak kaydedebilir ve toplu gönderilerinizi oluşturduğunuz şablonla alıcıya özel kişiselleştirebilirsiniz. Bir gönderimde filitreleme aracını kullanarak ırklara, illere, ilçelere, ve hasta ve hasta sahibinin belirli özelliklerine göre filitreleme veya gruplama yaparak hedeflediğiniz kitleye özel gönderim yapabilirsiniz. Aynı zamanda hasta sahibi bakiyeleri gibi özel bildirimleri de hasta sahiplerine gönderme imkanı bulunmaktadır.

 

Departmanlar

firefox

Sisteme istenilen tüm hastane departmanları tanımlanabilmekte ve kullanıcılar bu departmanlara atanabilmektedir. Bu da yapılan tüm işlemlerin, hasta, hasta sahibi, hekim, departman vb gibi parametrelerle raporlanabilmesine imkan tanımaktadır.

 

 

İş Emirleri/Sevkler

firefoxHastane ve Fakülte versiyonlarında departmanlar, ana bilim dalları bir diğer ana bilim dalına hastaları sevk edebilmekte veya iş emri veya istekte bulunabilmektedir. Bu istekler laboratuvar veya röntgen gibi parametrik şekilde sisteme daha önceden tanımlanan verilerle yapılabileceği gibi serbest taleplerle de kullanıma açıktır.

Tüm versiyonlarda yatan hasta için hospitalizasyon alanında iş emirleri ve hastaya yapılacak işlemler, prosedür şeklinde kaydedilerek hastaya atanabilmektedir bu durumda uygulamacı iş emirlerini görüntüleyerek hasta ile ilgili işlemi sadece uygulandı olarak işaretleyebilmekte ve uygulamalar otomatik olarak hasta kartına yansıtılmaktadır.

 

Tanımlamalar

firefox

Yazılım içerisinde herşeyi kendiniz tanımlayabilmektesiniz. Türler, ırklar, ürün kategorileri, prosedürler, hastalıklar ve hastalık kategorileri, laboratuvar verileri gibi bir çok veri kullanıcı tarafından tanımlanabilmektedir. Bu da kullanıcılara kendi istedikleri tarzda çalışma imkanı sağlamaktadır.

 

 

Entegrasyon

firefoxVetpractice oldukça gelişmiş entegrasyon imkanları ile gelmektedir. Vetpractice sistemine her gün sayısı artan çeşitli analiz cihazlarından ve görüntüleme araçlarından veri almak mümkündür. Analiz cihazlarının listesini sitemizde bulabilirsiniz.

Cihazlarla birlikte dış laboratuvarlarla da bağlantı kurulabilmektedir. Örnek gönderim talebi yazılım içerisinden yapılabilmekte ve gönderilen örneklerin sonuçları online olarak sisteme çekilebilmektedir.

Vetpractice aynı zamanda Petsigorta provizyon sistemi, Petkimlik kayıt sistemi, AgriTrack çiftlik yönetim yazılımı gibi farklı uygulamalarla da entegre olabilmektedir.

Vetpractice bilgisayar çevre elemanları ile de uyumlu çalışabilmekte olup, barkod okuyucu, barkod yazıcı, mikroçip okuyucu gibi bir çok çevre biriminden veri alıp veri gönderebilmektedir.

Program içerisindeki tüm listeler özel raporlama özellikleri ile donatılmıştır. Bununla birlikte tüm bu listelerden MS Excel’e de verileri aktararak raporlamalarınızı Excell ortamında da düzenleyebilme imkanına sahipsiniz.

 

Eczane ve Reçete

firefox

Yazılım bünyesinde bir ön muhasebe modülü de barındırmaktadır. Bu modül sayesinde Tüm ürün alımlarınızı, stoklarınızı, ödemelerinizi ve tahsilatlarınızı takip edebilirsiniz. Çek ve senet takibi yapabilir, fatura bastırabilirsiniz. Giderlerinizi sisteme işleyerek basit usulde gelir gider hesabını çıkartabilirsiniz. Hasta sahiplerinizi cari hesap bazında takip edebilir, gerekli olan finansal raporları sistemden edinebilirsiniz.

 

E-Karne

firefoxE-Karne sistemi ile hasta sahiplerinizin aşı karnesi bilgilerini, randevularını ve bakiyelerini web üzerinden online olarak görüntüleyebilme imkanları bulunmaktadır.

 

Tahmini Maliyet ve İzin Formu

firefox

Sistem üzerinden hasta sahiplerine yönelik tahmini maliyet formu düzenlenebilmektedir. Düzenlenen bu formdaki işlemler tek bir butona basılarak hastanın kartına işlenebilmekte ve hasta kartına daha önceden hazırlanmış olan bu formlar kaydedilebilmektedir. Tahmini maliye formları şablon olarak da saklanabilmekte ve ileride tek tıklama ile çağırılarak çıktısı alınabilmektedir.

 

Suni Tohumlama ve Fertilite Modülü

firefoxBüyükbaş versiyonu kullanan hekimlerimiz yaptıkları suni tohumlama uygulamalarını sisteme kaydedebilmektedirler. Hayvan tür tanımlamalarından gelen veriler doğrultusunda hayvanların östrus dönemleri, tohumlama bilgileri, gebelik takibi vb gibi tüm işlemleri sistem üzerinden takip edebilme imkanına sahip olmaktadırlar.

 

Çalışması devam eden modüller

İ-Vet

Vetpractice Iphone, Win Mobile ve Android uygulaması.

Çoklu depo

Sistemde birden fazla depo tanımlayarak stok işlemlerinin birden fazla depodan yapılabilmesine imkan tanıyacaktır.

Grup Klinikler

Ortak çalışan ya da belirli bir çatı altında hastalarını takip etmek isteyen klinikler için hasta bilgilerinin paylaşıldığı bir alt yapıdır

VDental

Diş tedavileri için hazırlanan parametrik veri girişi ve raporlaması yapılabilecek olan bir modüldür.

.

Diğer Özellikler

firefox

 • S.O.A.P
 • Tahmin Sistemleri
 • Gruplandirilmis Hizmet ve Ürünler
 • Temel Stok Yönetimi
 • Temel Ücretlendirme Yönetimi
 • Kendi Şablonunuzu Oluşturabilme
 • Kullanım ve Yardım Klavuzu
 • Detaylı İstatistik ve Raporlandırma
 • firefox

  VetPractice Platinum Üyelikte Ne Var?

  Share

  VetPractice Üyeliginiz size birçok faydası olacagi gibi isinizi de büyütmek için size yardımcı olacaktır.

  Telefon İle Yardım

  VetPractice sınırsız üyesi olarak telefon ile destek alımınız sınırsız, ücretsiz ve öncelik tanınan kullanıcı olmanızı sağlayacaktır.

  Yazılım Güncelleme

  Yeni yazilim versiyonları için ücretsiz yazılım güncellemesi.

  (Software Update)

  Vetpractice Üyeleri İçin eNewsletter

  VetPractice üyelerine ücretsiz olarak üç ayda bir çıkartılan eNewsletter gönderilir. Bu eNewsletter da program ile ilgili detaylar, kısa yollar ve endüstri yenilikleri bulunur.

  Detaylı bilgi için tıklayınız.

  E-Mail Desteği

  Sınırsız email desteği. Basitçe destek@vetpractice.com adresine e-mail gönderin, sizinle en kisa zamanda ilgilenelim.

  Uzaktan Anında Destek

  Bize ulaştığınız anda uzman teknik ekibimiz bilgisayarınıza baglanıp sorunlarınızı anında saptayıp işinizin aksamasına izin vermeden yardımınıza yetişir.

  Çevre Birimler

  Daha etkin satışlar yaparken kullanacağınız malzemeler için buradan bilgi alabilirsiniz.

   

  Sosyal Medya

  Share