headerphotoheaderphoto

Sevk

firefox

Yaptığınız çalışmalar için Sevk ve İş Emirleri oluşturup, takibini sağlayabilirsiniz.

Oturumu açık olan kullanıcı kendisine (kendi bölümüne gelen Sevk/İş Emirlerini günlük, haftalık ya da tümünü görecek şekilde seçebilirsiniz. Hazırlanmış olan gelen SEvk/İş Emirleri ve Gönderilen Sevk/İş emirlerini takip edebilirsiniz.

Detaylı bilgi kayıtları ile gönderen kişi, gönderilen bölüm, hayvanın adı, istenilen görevler ve açıklamalar ekleyebilirsiniz.

 

 

Fertilite

firefox

Fertilite işlemi 3 farklı yöntem ile yapılmaktadır.

 • Doğal Yolla Çiftleştirme
 • İşlemi yapan kişiyi, çiftleştirme tarihini, işlem için alınan ücreti kayıt edilir. Hayvanın çiftleştirildiği hayvanın bilgileri de kayıt altına alınır. Hayvanın kimliği, ırkı, menşeisi ve adı kayıt altına alınarak doğal yolla çiftleştirme işlemleri kayıt altına alınır.

 • Suni Tohumlama
 • Diğer çiftleştirme kayıtlarından farkı Tohum/Embriyo bilgileride alınır. Hayvana aktarılan tohumun hangi hayvandan geldiğinin kayıt altına alınması işlemlerinde kullanılır.

 • Embriyo Transferi
 • Çiftleştirilecek hayvanların embriyo transferi ile fertilite işleminin gerçekleştirileceği ekrandır. Birleştirilecek olan embriyoların anne tarafından ve baba tarafından gelen bilgilerinin kayıt edileceği arayüzdür.

   

  Östrus

  firefoxÖstrus, ineklerin belli fizyolojik ve psikolojik semptomlar göstererek erkeği kabul etme durumudur.

  Östrus gerçekleşirken hayvana yapılan işlemler ve bu işlemlerin hangi tarihte yapıldığı ile ilgili açıklamaları kayıt edebilirsiniz.

  Hayvanı östrus takibi yapılmaz olarak işaretleyebilirme, gebe hayvana östrus işlemi girilmesini engelleme gibi işlemler ile yapacağınız kayıtlar güvenli verilerden oluşacaktır.

   

  firefox

  VetPractice Çiftlik Veteriner Hekimliği Modülü

  Çiftlik hayvanı Veteriner Hekimleri için de düzenlenmiş bir VetPractice versiyonumuz mevcuttur. Ek olarak, Fertilite ve Suni tohumlama modülleri ile detaylı hayvan takibi yapabilen bir versiyondur.

   

  Sosyal Medya

  Share